انجمن رمز ایران
۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند
نشست هم‌اندیشی بهار 97 انجمن رمز برگزار شد
حرکت به سمت رمزارزها علی‌رغم دغدغه‌های امنیتی
در نخستین نشست هم‌اندیشی انجمن رمز ایران در سال 1397 با موضوع «رمزارزها، امنیت و آینده کسب‌وکار»، کارشناسان بر ضرورت تعریف درست و استفاده بهینه از رمزارزها علی‌رغم دغدغه‌های امنیتی آن تاکید کردند.
چهارشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه 97 نشست هم‌اندیشی فصل بهار انجمن رمز ایران با موضوع «رمزارزها، امنیت و آینده کسب‌وکار» در سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این رویداد دکتر مسعود نارنجی، از مشاوران بانک ملت در حوزه فناوری‌های نو از «فرصت‌های فناورانه رمزارزها و امنیت» صحبت کرد و با مقایسه‌ میان پول‌های الکترونیک و دیجیتال و دیدگاه‌های موافق و مخالف در زمینه بهره‌گیری از رمزها، آن را فرصتی برای توسعه کسب‌وکارها دانست تا در فضای جدید دیجیتالی حاکم بر جهان شفافیت مالی بیشتری را بر معاملات و معادلات خود حاکم کنند.

دکتر ولی‌الله فاطمی، موسس گروه توسن، نیز درباره «کاربردها و تاثیرات رمزارزها در اقتصاد ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» سخن گفت و همچنین از ضرورت تحقق رمزارز ملی صحبت کرد و بر این موضوع تاکید داشت که می‌توان از این پدیده برای تسهیل، تسریع و کم‌هزینه کردن تراکنش‌های مالی بهره گرفت. او همچنین رمزارز ملی را عاملی برای کمک به توسعه و رونق اقتصادی کشور برآورد کرد.

مهندس علی میزانی اسکویی سخنران دیگر این نشست تخصصی بود که به موضوع «رمزارزها و فضای کسب‌وکار، بایدها و نبایدها» پرداخت و با نگاهی آینده‌پژوهانه بر ضرورت حرکت به سمت این فناوری و تشویق نیروهای فعال و خلاق در این زمینه برای توسعه آن تاکید کرد و تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری رمزارزها برای تدوین یک سند بالادستی را با مشارکت نهادهای خصوصی و دولتی برای بهره‌مندی هرچه بیشتر اقتصاد کشور از این فناوری به‌عنوان یک راهکار پیشنهاد کرد.

در ادامه این نشست تخصصی جلسه پرسش و پاسخی با حضور دکتر شیخ‌الاسلامی، مشاور وزیر امور خارجه، ولی‌اله فاطمی، دکتر مسعود نارنجی، دکتر علی میزانی و حجت عباسی، از کارشناسان شبکه بانکی، برگزار شد که مدیریت این پنل را دکتر علیرضا صالحی، مدیرعامل هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان برعهده داشت و طی آن دغدغه‌ها و اماواگرهای رمز‌ارزها، نگرانی‌های امنیتی و فنی، فرصت‌ها و تهدیدهای این فناوری بحث و بررسی شد.

در این نشست علاوه‌بر سخنرانان و کارشناسان این حوزه دکتر محمدرضا عارف، رئیس انجمن رمز و مهندس سیده حمیده زرآبادی، نماینده مجلس نیز در جمع حاضران بودند.
تاریخ:
1397/03/10
تعداد بازدید:
271
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal