انجمن رمز ایران
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
6 و 7 شهریور ماه
پانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران برگزار شد
پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران روز سه‌شنبه ششم شهریورماه 97 در سالن شهید تهرانی مقدم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گشایش یافت.

پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران روزهای 6 و 7 شهریورماه 97 همراه با یک نمایشگاه جنبی در دانشکده مهندسی برق دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد و 10 کارگاه نیز در کنار این رویداد در روزهای 4 و 5 شهریورماه برپا شد.

این رویداد همه‌ساله با حضور متخصصان این حوزه برای ارائه آخرین دستاوردهای اندیشمندان کشور در قالب مقالات پژوهشی، نشست‌های علمی ترویجی و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود و طی آن متخصصان افتای کشور به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

معرفی به‌‌روش‌ها و پیاده‌‌سازی طرح بومی ارزیابی امنیتی سامانه‌ها و تجهیزات کنترل صنعتی در آزمایشگاه مرجع (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات)، الزامات امنیتی زیرساخت هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی AMI و نحوه ارزیابی الزامات طرح فهام در کشور (پژوهشگاه نیرو)، آشنایی با ابعاد فنی، کاربردها، چالش‌ها و مسیر پیش روی فناوری زنجیره بلوک (دانشگاه امام حسین)، الزامات امنیتی در اتوماسیون شبکه توزیع برق (پژوهشگاه نیرو)، تحلیل برنامه‌های اجرایی در بستر 2 Radare(دانشگاه صنعتی شریف)، آموزش پیاده‌سازی بلاک‌چین به‌وسیله‌ نرم‌‌افزارHyper ledger برای کاربردهای مختلف صنعتی (دانشگاه تهران)، مروری بر محصولات جدید برای ارتقای امنیت سایبری واحدهای صنعتی (آپای دانشگاه شیراز)، ارزیابی امنیتی، تست نفوذ و مقاوم‌‌سازی سامانه‌های کنترل صنعتی (پژوهشگاه نیرو) کارگاه‌هایی بودند که توسط اساتید و متخصصان داخلی برپا شد و دو کارگاه نیز توسط مدرسان خارجی Dr. Debdeep Mukhopadhyay از Indian Institute of Technology Kharagpur و Dr Christian Rechberger نیز از Graz University of Technology تشکیل شد.

از میان 28 مقاله پذیرفته‌شده در هشت محور این دوره از کنفرانس نیز 14 مقاله طی روزهای همایش، یعنی ششم و هفتم شهریورماه 97 به‌صورت شفاهی ارائه شدند و 14 مقاله نیز به‌صورت پوستر به این رویداد آمدند.

همچنین در نخستین روز برگزاری کنفرانس، نشست مجمع عمومی و انتخابات این انجمن با حضور دکتر عارف برگزار شد.

در مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران، دکتر عارف، رئیس انجمن رمز ایران، بر روند کیفی داوری مقالات انجمن تاکید کرد و تشویق نخبگان را بسیار ارزشمند و تاثیرگذار دانست و ادامه داد: «ما یک انجمن علمی با رسالت از توسعه علم و فناوری هستیم. رسالتی دیگر که برای خود قائلیم رسالت راهبردی است و تلاش های خوب انجمن تاکنون مورد توجه بوده‌است. زمینه فعالیت ما یکی از اولویت‌های علم و فناوری هست و برنامه‌های ما باید درازمدت و غیرسلیقه‌ای باشد. توسعه و ارتقای فناوری رمز، بومی‌سازی صنعت افتا باورهایی هستند که در راه آن می‌کوشیم. باور ما خوداتکایی در این حوزه است. تبیین ضرورت‌ها با فرهنگ‌سازی و آموزش همراه با تربیت نیروهای متخصص را در برنامه خود داریم. انجمن کمک به نهادهای مختلف اعم از خصوصی و دولتی را بدون تبعیض دنبال می‌کند. ما این فعالیت‌ها را در کمیته‌های دهگانه انجمن پی می‌گیریم و نیازمند حضور فعال همه شما هستیم.»

در پایان این مراسم از برگزارکنندگان و حامیان همایش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد.

شایان ذکر است شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران را دانشگاه فردوسی مشهد میزبانی خواهدکرد.
تاریخ:
1397/06/26
تعداد بازدید:
888
منبع:
Copyright @ 2010-2015 Iranian Society of Cryptology. All rights reserved.
Powered by DorsaPortal